How bad is be overweight.

7. april 2013 at 1:14 | En |  diary.
A tak si tady pročítám ty jednotlivé články o nadváze, anorexii, bulimii a přemýšlím nad sebou.
Jak špatné je být "overweight"? Velmi, velmi špatné. Není zrovna lehké poohlédnout se za tím, jaká jsem byla před třemi roky, před rokem, půl rokem a jaká jsem teď. V podstatě jsem na sebe neustále naštvaná, před třemi roky než jsem nastoupila na školu jsem vypadala..docela normálně. Ruce jsem měla relativně štíhlé, břicho bylo ještě ploché, zadek jsem sice měla, ale ne ten extra "černošký" jak ho ohodnotil můj bratr. Nejhorší na tom všem bylo, že během toho co jsem si poklidně "kynula jako buchtička" ..jsem se jednoduše "nevnímala". Prostě jsem se neviděla.

Přála jsem si být normální, krásná štíhlá jako každá druhá slečna. Jenže, nic není zadarmo, jak je všem známo. A já měla přeci tak ráda sladké..a vůbec jídlo jako takové. Až když jsem se vrátila z Londýna jsem se s mamkou bavila o tom, že bych se sebou mohla začít něco dělat. Kalhoty v extrémní velikosti..50- jak trapné to vyslovit nahlas- mi byly ťip ťop a já si dělala srandu z toho, že si v nich hold nebudu moci sednout. Takže začala očista sama sebe, začala jsem cvičit v místním fitnes centru, kde mi to bylo krajně nepříjemné, jelikož slečna trenérka měla asi 50 kilo i s potelí a stále mě sledovala-což je samozřejmě její práce, že. Asi po 14 dnech jsem měla chuť s tím praštit, jelikož jsem neviděla žádné výsledky, ale proboha..co jsme taky čekala snad s 30ti kily nadváhy. A tak jsem cvičila a cvičila..měsíce ubýhaly jako voda a první výsledky byly na světe. Nic světoborného, byla jsme ze sebe zklamaná, ale šlo to. Teď po pů roce kdy mám dole 12 kilo si říkám, že to nebyla procházka růžovým sadem a určitě to za to stálo. ..Ale taky to bylo spoustu zakozování si a odříkání. Samá zelenina, nízkotučené sýry a jogurty, žádné pečivo, vlastně teď už každodenní mantra.

Jedno moje neslavné období , které proběhlo asi konce prosince začátkem ledna, kdy jsem byla zoufalá sama ze sebe, že nehubnu, mám pořád stejnou velikost a byla jsem chvíli po nemoci, učeního bylo prostě příliš a mě z toho začaly šedivět vlasy. Do toho všeho jsem z nervů skoro nejedla, jen jsem kouřila, pila kafe a za celý den snědla jablko, zeleninový salát a tři plátky kneckebrotu. Domů jsem se vracela za tmy, v půl šesté..sinalá a unavená. Takhle to šlo asi měsíc, moc jme necvičila, učila se do noci a v půl páté ráno opět vstávala. Zoufalá sama ze sebe jsem se rozbrečela mamce v obýváku s tím, že jsem k ničemu a ještě k tomu obludně tlustá.
Musím říct, že se mnou ta dobrá žena má neskutečnou trpělivost. Seděla se mnou dlouho do večera, povídaly jsme si o tom čeho bych vlastně chtěla dosáhnout v hubnutí. Prohlížela si se mnou fotky jak jsem vypadala, a jak jsem na tom teď. Že kalhoty, ve kterých jsem jela do Londýna a nemohla si v nich ani sednou, jsou mi prostě veliké. Takže..něco se stalo. Něco dobrého.

V hlavně mě nahlodává nějaký hlas, který mi nadává, abych nejedla to a ono či tamto, jelikož je to tučné a vůbec bych to jíst neměla, i když na to mám nesmírnou chuť, ale prostě nesmim. Občas mám strach, aby ten vnitřní hlas nezačal ovládat více než je zdrávo, protože se tomu snad poddává. 'Nejez to, jsi příliš tlustá' , 'Chceš mít ještě větší zadek než máš teď? ..No prosim, tak si to vem' , 'Ty věci ti opět nebudou' ..Ruby má pravdu, člověk do toho spadne ani neví jak, a težko se z toho dostává...
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ruby Ruby | Web | 7. april 2013 at 10:32 | React

Zlato, víš, že na tohle nemám už jinou odpověď než tu, že když se vidíš pořád, výsledky už nepoznáváš tak, jako kdyby ses viděla až po měsíci. Já sama to taky nevidím, i když mi spousta lidí říká, že jsem nějak zhubla a zformovala se mi postava. Až se příště uvidíme, nepoznám tě, tomu věř, brácho. :) Protože ty to dokážeš. ;)

2 En En | 7. april 2013 at 11:21 | React

Já vím, já vím..ale víš jak. Znáš to sama :).. Ale poznáš, prosím Tě :D :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama