Hvězdy nám nepřály.

28. july 2014 at 18:08 | En |  diary.
Tak jsem to konečně dočetla. Knížku mám doma zhruba rok, jo rok to bude, co jsem si jí obednávala ze sekce novinky a bestsellery. Dlouho jsem se k tomu neměla, protože pořád bylo něco co mě zaměstnávalo víc. Takže to četla první mamka, která u toho vyloženě na konci řvala jako želva. Tak jsem si říkala, tyjo, buď je to tak smutný a nebo přehrává, protože řve u všeho.
Letos jsem to teda po kouscích začala číst a někdy v červnu jsem na tom byla v kině, s tím, že v knize jsem skončila někde zhruba v části, kdy oni přijeli do Amsterodamu.Docela mě zaskočilo, že Hazel je v knize naprosto jiná než ve filmu. Byla víc dospělejší, víc sarkastická, méně naivní, ale líbila se mi. Za to Augustus, od první chvíle, kdy do sebe tak jako strčili na chodbě jsem si říkala, jo aha to má být to ONO osudové setkání s osudovou láskou, nic moc nápadité, v knížce to bylo lepší. Augustus v kize je popisován jako šarmantní gentleman, s ořískovými vlasy - lehce zvlněnými, nejmodřejšími oči a tak. Místo toho mi přislo, že ten kluk s pihou někde u brady je neohrabaně velký, má divně velké rty, divně se směje, vlasy teda nejsou lehce zvlněné a nic z toho, prostě mi přišel fádní. Jo, jasně, až do chvíle kdy teda promluvil tím svým super americkým hlasem a pak se prostě projevil, jako Augustus. Gus z knihy alá, tak tady mě české obecenstvo máte. Uplně jsem si ho zamilovala :))


Nicméně kniha super, film super, hrozně jsem ten konec ořvala, takže ne, mamina nepřehrávala, byla jsem z toho docela v čudu. Nemyslim si, že tohle je nějak extra vhodný film pro lidi, kteří přišli díky rakovině o člena rodiny nebo někoho takového mají doma. Skvěle, našla jsem se v obou bodech a přesto jsem na ten film šla.
Co mě ovšem trochu zarazilo, bylo shledání s Petrem van Houtenem, který napsal oblíbenou knihu obou hrdinů, a po smrti Guse (achjo, spoiler) se ve filmu objeví jen jednou, a to aby se jí pokusil předat epilog, který napsat Gus pro Hazel. ...No, v knížce se o to pokusí nejméně dvakrát, a to Hazel nereaguje tak přehnaně a nechá ho i domluvit.
Nechci filmu ani knížce dělat nějakou recenzi nebo anotaci nebo tak,někdo další to za mě udělá nebo udělal daleko líp, jen jsem chtěla světu sdělit, že jsem tohle geniální dílo přečetla i shlédla, a moc mě to bavilo. Sice jsem z toho neměla příliš dobrou náladu, ale budu věřit, že všechno v knize je jen pouhá fikce.

2Jednoduše řečeno, prostě to za to stojí a knihu společně s filmem řadím mezi mé oblíbené díla <3

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama